سایت خبری و مذهبی

امر به معروف و نهی از منکر مقدمه نماز و جهاد در راه خداست

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

دریافت خبر : پنجشنبه ۲۰ کرامت البرز ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۷

به گفته کانون خبرنگاران ایکنا ، نبأ ، حجت الاسلام والمسلمین ابوتراب بهرامی، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در جلسه کمیته اجرایی امر به معروف و نهی از منکر در گرگان، گفت: خداوند را شاکریم در نهادی خدمت می کنیم که ترویج شعائر دبنی و اخلاقی در آن از اولویت هاست.
وی امر به معروف و نهی از منکر را ار فرایض دین مقدس اسلام برشمرد و بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر مقدمه نماز، جهاد و حج هست. در دین مقدس اسلام هیچ کس بر دیگری ولایت ندارد مگر خدا، پیغمبر، ائمه و سپس ولایت فقیه؛ اگر ولایت نباشد امر به معروف و نهی از منکر معنا ندارد.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا افزود: معیار برتری انسان در اعتقاد به دین اسلام در گرو اعمالش هست؛ در واقع اعمال انسان از طریق امر به معروف و نهی از منکر اصلاح خواهد شد.
وی با اشاره به فرمایشی از مولای متقیان حضرت علی(ع) که فرمودند، همه اسلام یک طرف، امر به معروف و نهی از منکر طرف دیگر، اظهار کرد: یکی از راه های اصلی بقاء دین مقدس اسلام امر به معروف هست.
حجت الاسلام بهرامی بیان کرد: هر مأموریتی که در ناجا پایه گذاری و اجرا خواهد شد بر اساس مبانی امر به معروف و نهی از منکر تدوین شده هست.
فرهاد زمانی

اخبار پیشنهادی: