سایت خبری و مذهبی

اوقات شرعی بافت - مجله اینترنتی ستاره

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

اوقات شرعی بافت – مجله اینترنتی ستاره

دسته بندی : البرز تاریخ : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

اوقات شرعی به افق بافت شامل اذان صبح و طلوع آفتاب به افق بافت، اذان ظهر به افق بافت و غروب آفتاب و اذان مغرب به افق بافت هست. زاویه انحراف قبله در شهر بافت ۴۶٫۵۵ درجه هست.

اوقات شرعی امروز چهارشنبه
۱۵ آذر ۱۳۹۶ – ۲۰۱۷ December 06

اوقات شرعی بافت
اذان صبح به افق بافت
۰۴:۵۹:۲۷
طلوع افتاب به افق بافت
۰۶:۲۳:۴۲
اذان ظهر به افق بافت
۱۱:۳۵:۰۷
غروب آفتاب به افق بافت
۱۶:۴۵:۱۲
اذان مغرب به افق بافت
۱۷:۰۲:۴۰
بافت یکی از شهرهای کوهستانی و گردشگری استان کرمان و مرکز شهرستان بافت هست. این شهر کمتر از ۱۲۰۰ سال قدمت تاریخی دارد. نام قدیم آن باخته بوده که بعدها به باخت تبدیل شده و در نهایت اکنون بافت نامیده خواهد شد. در این شهرستان مردم بیشتر به شکل طایفه ای زندگی می کنند. طایفه هایی از لرها و ترک ها نیز در این شهرستان ساکنند. بخش عمده مردم این شهرستان طی هزاره گذشته از استان فارس به آنجا مهاجرت نموده اند. شهربافت با ارتفاع ۲۲۸۰ متر از سطح دریا یکی مرتفع ترین شهرهای ایران و مرتفع ترین شهر بالای ۲۵ هزارنفر جمعیت ایران محسوب خواهد شد و به بام جنوب ایران معروف هست.
موقعیت جغرافیایی بافت
این منطقه از شمال به شهرستان بردسیر (مَشیز)، از مشرق به شهرستان سبزواران (جیرفت)، از جنوب به شهرستان بندرعباس (استان هرمزگان)، و از مغرب به شهرستانهای سیرجان و بندرعباس محدود هست. 

 طول جغرافیایی
 عرض جغرافیایی

 ۵۶٫۵۶۱۶° E
 ۲۸٫۸۵۶۵° N

تقسیمات کشوری و جمعیت بافت
این شهرستان اکنون دارای یک بخش مرکزی هست که از شهر بافت، شهر بزنجان، دهستان فتح آباد، دهستان کیسکان، دهستان گوغر، دهستان گوشک و دهستان دشتاب تشکیل شده هست. جمعیت مرکز شهرستان یعنی شهر بافت بر اساس سرشماری سال ۹۵ معادل ۳۴۵۱۷ نفر بوده هست. 
زبان و مذهب مردم بافت
مردم این شهرستان مسلمان شیعه و آریایی نژادند و به زبان فارسی با گویش ویژه بافتی نزدیک به کرمانی صحبت می کنند. جمعیت آن از طایفه های افشار و بوچاقچی، تیره های میری، آنه ای، خوارزمی، اولادی، سلیمانی، سلاجقه، قلندری، آقاجانلو و گوغری می باشد که در نقاط مختلف زندگی می کنند.