سایت خبری و مذهبی

تا عراق لغو روادید نکند ما هم این کار را انجام نمی دهیم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

دین و اندیشه

حیدری، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین گفت: در حال حاضر کشور عراق بنا به دلایل امنیتی حاضر به لغو روادید نیست و تا زمانی هم که کشور عراق روادید را حذف نکند ما هم این کار را نمی کنیم.

به گفته خبرنگار کرامت البرز، شهریار حیدری سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با حضور در غرفه خبرنامه کرامت البرز در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرنامه ها از بازگشایی مرز خسروی در چرخه تردد زائرین خبر داد.

وی گفت: مرز خسروی یکی از مرزهای خوب کشور ما با کشور عراق هست که از قدیم از طریق این مرز با کشور عراق مراودات تجاری داشته ایم ولی تاکنون برای تردد زائرین از این مرز استفاده نمی شد. امسال برای اولین بار قرار هست که این مرز هم به سایر مرزهای تردد زائرین اربعین اضافه شود.

حیدری افزود: با اضافه شدن این مرز به مرز شلمچه، چزابه و مهران استان های آذربایجان غربی،   آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان و کرمانشاه می توانند از مرز خسروی تردد کنند.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: رایزنی ها از روز پنجشنبه آغاز شده وقرار هست به زودی بازگشایی اتفاق بیفتد. تاکنون یک میلیون و ۵۰۰ هزار روادید برای زائران صادر شده هست و در تلاشیم تا روند صدور روادید افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در تلاشیم تا صدور روادید به روز شود ولی معمولا زمان صدور روادید ۷۲ ساعت هست که به زودی به ۴۸ ساعت و سپس به ۲۴ ساعت خواهد رسید.

حیدری در پایان خاطرنشان کرد: لغو روادید باید دو طرفه باشد و از سوی هر دو کشور انجام پذیرد، در حال حاضر کشور عراق بنا به دلایل امنیتی حاضر به لغو روادید نیست و تا زمانی هم که کشور عراق روادید را حذف نکند ما هم این کار را نمی کنیم اگرچه به این کار تمایل داریم و تلاش هم می کنیم.