سایت خبری و مذهبی

تجلیل از 3 قرآن پژوه برجسته کشور

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

تجلیل از ۳ قرآن پژوه برجسته کشور

دسته بندی : البرز تاریخ : پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

گروه حوزه های علمیه: در پانزدهمین گردهمایی استادان تفسیر حوزه در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) از سه قرآن پژوه برجسته کشور تجلیل شد.

به گفته خبرنامه بین المللی قرآن(ایکنا) در این مراسم از آیت الله کریمی جهرمی، به عنوان فعال در مباحث علوم قرآنی و تفسیر؛ آیت الله ربانی خراسانی، به سبب فعالیت دیرینه در امر آموزش و تجوید قرآن و حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدباقر حجتی به سبب تالیف علوم قرآن و تدریس سال های طولانی در دانشگاه تجلیل شد .

حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی مفتح، استاد دانشگاه قم در این مراسم در سخنانی با اشاره به جدیدترین شبهات در مورد قرآن گفت: جدیدترین شبهه را با ادبیاتی زیبا و مخاطب پسند مطرح کرده و می گویند که قرآن، رویاهای رسولانه هست پس بی نیاز از تفسیر هست.
وی افزود: یکی از خلاهای کنونی، پژوهش های مورد نیاز برای قانونگذاری اسلامی در کشور هست زیرا از دید بنده قوانین ما سکولار هست و رفوی اسلامی خواهد شد.
وی به نیازهای خارج کشور اشاره کرد و گفت: تحقیق در مورد شبهات مستشرقان یکی از نیازهای قرآن پژوهی هست.
مفتح بیان کرد: در آلمان با هزینه هنگفتی درصدد اثبات این مسئله هستند که نسخه هایی از صدر اسلام از قرآن به دست آورند و بگویند که قرآن حداقل یک قرن بعد از پیامبر(ص) نوشته شده هست تا اعتبار آن را زیر سؤال ببرند.
وی تاکید کرد: با این وضع حوزه علمیه رسالت سنگینی در این زمینه برعهده دارد.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین احمد احمدی قمی در سخنانی خواستار ایجاد لجنه ای علمی در مجمع تفسیر شد تا در شاخه های مختلف علوم قرآنی و تفسیری به تحقیق مسایل مورد نیاز بپردازند.
مرتضی نجفی قدسی، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی نیز در سخنانی گفت:  دارالقرآن علامه به اندازه وسع خود در این زمینه یعنی پاسخ به شبهات قرآنی، اقدام علمی کرده و چندین دوره …

اخبار پیشنهادی: