سایت خبری و مذهبی

تحدی سه گانه قرآن کریم/ کربلایی کاظم؛ نمونه ای از حقانیت قرآن

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

دریافت خبر : سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۴

گروه حوزه های علمیه: آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان اینکه قرآن کریم در چند مورد تحدی فرموده که به تعبیر برخی مفسران، این تحدی قابل تعمیم به پیامبر(ص) هم هست تاکید کرد: کربلایی کاظم نمونه ای از حقانیت قرآن کریم در دوره معاصر هست.

به گفته خبرنامه بین المللی قرآن (ایکنا) آیت الله العظمی حسین نوری همدانی امروز ۱۴ آذرماه در درس خارج خود با اشاره به فرق میان نوابغ و کار پیامبران (ص) گفت: کار پیامبر، الهی هست و نشانه نبوغ پیامبران نیست.
وی ادامه داد: این طور نیست که اگر عیسی (ع) کور را شفا می داد و مرده را زنده و یا .. نشانه بلوغ نیست بلکه اعجاز الهی هست.
این مرجع تقلید با اشاره به ماجرای کربلایی کاظم ساروقی گفت: این کار وی، کار خدا بود؛ ایشان فرد عوام و کشاورزی بود که بر اثر ایمان فراوان و اخلاص، دو امامزاده نزد او آمده و با گذاشتن دست بر سینه وی، حافظ قرآن شد.
وی افزود: ایشان را به قم آوردند که بنده در خاطر دارم و او را نزد آیت الله بروجردی بردند؛ آقا چند سؤال از ایشان که سواد هم نداشت پرسید و همه را پاسخ داد حتی گاهی قرآن را با نهج البلاغه مخلوط می کردند و او می گفت: این بخش قرآن هست و بخش دیگر قرآن نیست و می گفت: من نوری در قرآن می بینم.
وی افزود: آیت الله خوانساری نیز ایشان را آزمایش کرد و از جمله اینکه وی، از آخر سوره ها به سمت ابتدای سوره به روانی می خواند که این کارها، نبوغ نیست بلکه عنایت الهی هست.
آیت الله نوری همدانی بیان کرد: در سه جای قرآن، تحدی صورت گرفته هست و ابتدا قرآن به همه قرآن سپس به سوره و حتی یک آیه تحدی کرده هست، ولی تا امروز هیچ کسی نتوانسته چنین کاری انجام دهد.
این مرجع تقلید اظهار کرد: در بحث تحدی هم می توان به خود قرآن و هم پیامبر (ص) که فردی امی بوده هست تحدی کنیم.

اخبار پیشنهادی: