سایت خبری و مذهبی

تربیت اولاد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

تربیت اولاد

دسته بندی : البرز تاریخ : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶

تربیت اولاد

همه والدین علاقه مندند فرزندشان شخصیتی بزرگ و مهم تر از آن پاکدامن و بهشتی شود. برای تحقق این آرزو والدین باید در فرمول تربیتی خود تجدیدنظر کنند.

چگونه فرزند شخصیتی بزرگ خواهد شد؟
نکته اول: والدین باید مواظب باشند که بچه ها بین آن ها اختلاف نیاندازند. اختلاف پدر و مادر برای بچه ها کشنده هست. پدر و مادری که اختلاف دارند با تفاضل نیرویشان فرزند را تربیت می کنند، لذا بچه منحرف و عقده ای تربیت شود.
نکته دوم: ریشه اختلاف والدین؟
ریشه اختلاف، منیت این دو هست. من شوهر و من زن اختلاف پیدا می کند. من وقتی عقد عروس و دامادی را می خوانم به آن ها می گویم از این به بعد می خواهید باهم زندگی کنید، زن نگوید من، مرد هم نگوید من. مرد نگوید من، چون زن هم می گوید من.
نکته سوم: راه تفاهم
زن بگوید خدا من، مرد هم بگوید خدای من. چون هردو در خدا مشترکند، در بقیه چیزها مشترک نیستند.
من انسان بت اصلی انسان هست که کار دست او می دهد. اگر انسان همه بت ها را منهدم کند، اما مشکل «من» را حل کند، کاری نکرده هست. این من هست که بت درست می کند.
خاطره
در بازداشت ساواک که بودم نگران بودم که مبادا اسمی از کسی ببرم و حقی گردن من بیاید، یک روز این آیه ذهنم آمد. لو کان فیهما آلهة الّا الله لفسدتا. شرایط زندان آیه را این گونه برایم معنا کرد که منظور از فیهما اجزای آسمان و زمین، آلهة الّا الله باشد فساد پیش می آید. به خودم گفتم من هم یک جزء از این فیهما هستم. اگر در من فسادی پیدا شده باشد، ریشه اش وجود آلهه ای غیر از الله هست. گفتم من الآن از وضعیت خودم راضی نیستم. گفتم پس باید علت آن را پیدا کنم. فکر کردم خدا صلاح مرا در تربیت من می داند که من در محیط …

اخبار پیشنهادی:

تربیت اولاد