سایت خبری و مذهبی

توصیه های «عباس سلیمی» به معاون جدید قرآن و عترت وزیر ارشاد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

دریافت خبر : دوشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۷

به گفته خبرنامه بین المللی قرآن (ایکنا) عباس سلیمی، پیشکسوت قرآنی کشور در مراسم تودیع و معارفه معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد که عصر امروز هشتم آبان ماه برگزار شد، طی سخنانی به جایگاه والای قرآن در نظام اسلامی و نظام ولایی اشاره کرد و گفت: این جایگاه در تعابیر لطیف امام امت و مقام معظم رهبری به عنوان قانون اساسی انقلاب و کتاب انقلاب یاد خواهد شد. یقیناً تحقق سعادت این ملت و نیل به اهداف والای آن منوط به این هست که همه برنامه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی ما با گرایش قرآنی مورد بررسی و اجرا قرار بگیرد. از این نظر مدیون امام بزرگوار، وامدار شهدا و رزمندگان و در قبال منویات مقام معظم رهبری مسئول و پاسخگو هستیم.
وی افزود: از سوی دیگر ما این جلسه را به عنوان مراسم تودیع و معارفه نمی شناسیم، در فرهنگ ما نقش تودیع آن هم در این موارد قابلیت استفاده چندانی ندارد و ما آن را به عنوان تکریم و معارفه می شناسیم. تکریم از یک مرد با اخلاص قرآنی و خیر مقدم و آرزوی موفقیت برای یک مرد قرآنی دیگر داریم.
سلیمی در ادامه به برخی ویژگی های حجت الاسلام حشمتی اشاره و تصریح کرد: من به سهم خودم شهادت می دهم در صدر ویژگی های ایشان تواضع، فروتنی، اخلاص و متخلق بودن به اخلاق قرآنی بود که توانستند بروز دهند و آنچه در توان داشتند انجام دادند.
این پیشکسوت قرآنی کشورمان با تأکید بر اینکه عملیات و اجرا کاملا متفاوت از مقولات دیگر هستند، گفت: آنچه در دوران تصدی آقای حشمتی انجام شد، متناسب با اختیاراتی که داشته اند بوده هست و اصولاً در مقولات اجرایی با تنگناهای فراوانی مواجه هستیم، از این نظر نهایت تلاش و مجاهدت ایشان را ارج می نهیم و آرزوی سلامتی برای …

اخبار پیشنهادی: