سایت خبری و مذهبی

حمایت از رسم الخط ایرانی اولویت فعالیت های معاونت قرآن و عترت هست

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

دریافت خبر : پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰

حمایت از رسم الخط ایرانی اولویت فعالیت های معاونت قرآن و عترت هست
اصغر امیرنیاگفت: خرید قرآن به رسم الخط ایرانی که مورد تائید دارالقرآن هست در اولویت خرید محصولات از سوی معاونت قرآن و عترت قرار دارد.

به گفته خبرنامه کرامت البرز ، اصغر امیرنیا مدیرکل دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از زمانی که طرح کتابت قرآن کریم به رسم الخط فارسی مطرح شده علی رغم اعتبارات محدودی که اداره کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت داشته، ضمن در اولویت قرار دادن خرید قرآن به رسم الخط ایرانی و به منظور ترویج این مهم ، اخیرا از قرآن چاپ انتشارات « آرزوی دیدار» با رسم الخط ایرانی ( به خط استاد حسن زاده) که اخیرا به چاپ رسیده در یک تیراژ کامل خریداری شده هست.
وی گفت: البته طبق این قانون دولت مجاز به حمایت از چاپ قرآن به رسم الخط ایرانی هست و نمی توان در این رابطه ناشران را ملزم به چاپ قرآن کریم به رسم الخط خاص کرد. و در ادامه بیان داشت: نهادینه کردن رسم الخط ایرانی و فرهنگ سازی برای چاپ آن نیازمند زمان کافی هست، و از جهتی به دلیل اینکه مبلغی بابت حق التحریر چاپ قرآن به رسم الخط عثمان طه پرداخت نمی کنند، طی سال های زیاد اکثر ناشران قرآنی ، ناخودآگاه به چاپ این خط گرایش پیدا کردند.
در پایان اصغر امیرنیا افزود: معاونت قرآن و عترت حمایت از قرآن به رسم الخط های ایرانی را در اولویت خود قرار داده هست و از این پس هر رسم الخطی که از سوی سازمان دارالقرآن مجوز انتشار دریافت نماید ، در چارچوب دستورالعمل شورای خرید معاونت، اقدام خواهد کرد.

اخبار پیشنهادی:

حمایت از رسم الخط ایرانی اولویت فعالیت های معاونت قرآن و عترت هست