سایت خبری و مذهبی

دومین دوره مسابقه بین المللی قرآن کریم در لبنان آغاز شد

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

دریافت خبر : جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۱

دومین دوره مسابقه بین المللی قرآن کریم در لبنان آغاز شد

به گفته خبرنامه کرامت البرز ، دارالفتوای لبنان و جمعیت «عزم و سعادت اجتماعی» دومین دوره مسابقه بین المللی حفظ و تجوید قرآن کریم با نام «جایزه عزم طرابلس» را از روز گذشته، پنجشنبه (۲۱ دی ) در بیروت آغاز کرد.
براساس برنامه این مسابقه قرآنی، دور دوم آن در سایر مناطق لبنان از جمله استان های البقاع، بعلبک، الهرمل روز یکشنبه(۲۴ دی) از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۶ در ساختمان ازهر البقاع آغاز خواهد شد و به ترتیب در استان های بیروت و جبل لبنان، الجنوب و النبطیه روز یکشنبه (یکم بهمن) و در استان عکار روز یکشنبه(۱۵ بهمن) و در استان الشمال روز یکشنبه (۲۲ بهمن) در مقر دارالعلم و العلمای طرابلس برگزار خواهد شد.
هدف این دوره مسابقه قرآنی خدمت به کتاب الهی و تشویق مسلمان برای روی آوردن به قرآن کریم و حفظ و تدبیر و تلاوت و اجرای آن هست.
انتظار می رود که قاریان و پژوهشگران کشورهای مختلف جهان اسلام در این مسابقه قرآنی حضور خواهند داشت؛ این مسابقه در سه بخش حفظ کامل قرآن کریم با حسن ادا و تجوید، تجلیل از شخصیت های اسلامی فعال در زمینه اسلام و مسلمانان، بررسی علمی درباره «صلح در قرآن کریم» برگزار شود و محوریت امسال آن درباره «صلح اقتصادی در قرآن کریم» خواهد بود.

اخبار پیشنهادی:

دومین دوره مسابقه بین المللی قرآن کریم در لبنان آغاز شد