سایت خبری و مذهبی

رسالت اصلی حوزه علمیه، قرآن محوری هست

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

رسالت اصلی حوزه علمیه، قرآن محوری هست

دسته بندی : البرز تاریخ : پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

گروه حوزه های علمیه: مفسر قرآن کریم گفت: برای هدایت جامعه، منبع، قرآن کریم هست که حبل آویخته به آسمان هست، پس قرآن محوری باید کار اصلی حوزه باشد.

به گفته خبرنامه بین المللی قرآن (ایکنا)آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی امشب هشتم آذرماه در گردهمایی استادان تفسیر در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) با تبریک پیروزی های اخیر در کشورهای اسلامی و تبریک به سردار قاسم سلیمانی به اهمیت قرآن پرداخت و گفت: قرآن معادلی غیر از عترت طاهرین ندارد.
وی افزود: البته عترت، معادل قرآن هست و نه روایت. فرمودند هر چه از ما نقل شده، بر قرآن عرضه کنید، زیرا دروغ گفتن به نام قرآن ممکن نیست، ولی به نام ائمه دروغ جعل می کنند.
آیت الله جوادی آملی بیان کرد: حتی روایات تفسیری ذیل آیات نیز باید بر قرآن عرضه شود و این کار، صرفا مخصوص روایت فقهی و اخلاقی و حقوقی نیست.
این مفسر قرآن با بیان اینکه اولین حرف را در حوزه باید قرآن بزند، تصریح کرد: البته اگر کسی در محضر امام و یا به منزله محضر امام باشد، یعنی روایتی را ببیند که سند قطعی، جهت صدور نیز قطعی و دلالت آن تام هست به هیچ وجه، نیازی به قرآن نیست زیرا خودش، قرآن هست.
وی با بیان اینکه البته بسیاری از روایات قطعی نیست، لذا باید به قرآن عرضه شود، گفت: اولین رسالت استادان حوزه، قرآن محوری هست، به خصوص در شرایط کنونی که دشمنان نیز فعالیت زیادی دارند.
آیت الله جوادی آملی اظهار کرد: آمده اند مسیح را به عنوان یک دانشور الهی معرفی کرده و انجیل فعلی که هیچ ارتباطی با مسیح ندارد را به او نسبت داده اند و در ادامه نیز گفته اند، محمدیت نیز مانند مسیحیت و قرآن همانند انجیل هست. 
وی با بیان اینکه تکلم مسیح، معجزه هست و نه کلام او ادامه داد: کلامی که احدی توان آوردن مانند آن را ندارد، قرآن هست ولی اسلام ناب را همانند مسیحیت مسخ شده قرار می دهند و می …

اخبار پیشنهادی: