سایت خبری و مذهبی

شهید طلبه سیداحمد حیدری موسوی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

شهید طلبه سیداحمد حیدری موسوی

دسته بندی : البرز تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶

شهید طلبه سیداحمد حیدری موسوی

روحانی شهید سیداحمد حیدری موسوی مجاهدی از خطه هشترود که به سال ۱۳۴۰ در یک خانواده متدین چشم به جهان گشود. قبل از ورود به مدرسه، قرآن را در مکتب خانه آموخت و این سلوک پدر، شاید مقدمه ای بود تا سیداحمد در آینده راه بزرگان دین را پیش گیرد.

روحانی شهید سیداحمد حیدری موسوی مجاهدی از خطه هشترود که به سال ۱۳۴۰ در یک خانواده متدین چشم به جهان گشود. قبل از ورود به مدرسه، قرآن را در مکتب خانه آموخت و این سلوک پدر، شاید مقدمه ای بود تا سیداحمد در آینده راه بزرگان دین را پیش گیرد. خاطرات مادر از کودکی و نوجوانی سیداحمد، نشان از بزرگی و ادب او دارد.
در زادگاهش دوره ابتدایی را تمام کرد و برای دوره راهنمایی در شهرستان هشترود ثبت نام نمود و با توجه به عدم امکان سکونت دائمی در آن جا، مسیر شش کیلومتری بین روستا و هشترود را هر روز طی می کرد.
▪ ورود به حوزه
سالی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، سیداحمد به شهر خون و قیام آمد تا در جوار کریمه اهل بیت علیهم السلام به ارتقای معرفت خود همت گمارد ولی به علت اختلال مزاجی و ناسازگاری آب و هوایی، به زادگاهش بازگشت.
پس از بهبودی نسبی هدف بلند خود را در حوزه علمیه حاج صفرعلی و طالبیه تبریز دنبال کرد. او مدتی هم در مدرسه شیخ عبدالحسین تهران مشغول کسب علم و معرفت بود.
▪ اعزام به جبهه
در تحقق فرمایش حضرت امام خمینی قدس سره مبنی بر این که «در یک دست قرآن و در دست دیگر سلاح بگیرید.» تکلیف را در جبهه و جنگ با متجاوز دید. او در حالی که مسئولیت اقامه نماز جماعت و امور تبلیغی را بر عهده داشت، در خط مقدم عملیات خیبر حاضر شد. در این عملیات بر اثر بمباران شیمیایی دشمن، مصدوم خواهد شد و پس از مداوای موقت …

اخبار پیشنهادی:

شهید طلبه سیداحمد حیدری موسوی