سایت خبری و مذهبی

شهید طلبه محمدحسین فخر بناب

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

شهید طلبه محمدحسین فخر بناب

دسته بندی : البرز تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶

شهید طلبه محمدحسین فخر بناب

حجةالاسلام والمسلمین شیخ محمدحسین فخربناب از شهدای مظلوم ترور هست که پس از حضور فعال در شکل گیری انقلاب و حمایت از دفاع مقدس ردای سرخ شهادت را بر تن نمود.

▪ ولادت و تحصیل
حجةالاسلام والمسلمین شیخ محمدحسین فخربناب از شهدای مظلوم ترور هست که پس از حضور فعال در شکل گیری انقلاب و حمایت از دفاع مقدس ردای سرخ شهادت را بر تن نمود. او در سال ۱۳۱۷ش در شهر مذهبی بناب چشم به جهان گشود.
پدر بزرگوارش اهل علم بود و محمدحسین پس از چند سال تحصیل کلاسیک، عازم تبریز شد و در حوزه علمیه طالبیه راه پدر عالمش را پیش گرفت. او پس از دو سال به شهر قم مشرف شد و سال های متمادی از محضر علمای این شهر مقدس بهره برد.
▪ سنگر تبلیغ
شیخ محمدحسین، در سال ۱۳۴۰ با یک خانواده روحانی وصلت نمود و دو سال بعد یعنی ایام قیام امام خمینی قدس سره علیه رژیم ظالم پهلوی به منطقه آذرشهر مهاجرت کرد و در آن دیار به ترویج فرهنگ دینی همت گماشت.
▪ نقش آفرینی در انقلاب
او در شکل گیری فعالیت های انقلابی و رساندن پیام ها و اعلامیه های امام راحل به مردم منطقه نقش مؤثری داشت. بیان کوبنده اش رسواگر ظالمان و هدایت گر مردم منطقه بود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شیخ بنابی مقابل توطئه ها و حرکات منافقین خصوصاً در قضیه حزب خلق مسلمان ایستاد و به دفاع از خط امام و انقلاب پرداخت.
▪ جایگاه امام جمعه
در سال ۱۳۶۰، از سوی آیةالله شهید مدنی قدس سره عهده دار امام جماعت مسجد امام خمینی آذرشهر و سپس امامت جمعه شهر ممقان گردید. سخنرانی های آن عالم ربانی در روزهای جمعه در مسجد امام و خطبه های شیوایش در سنگر نماز جمعه در خاطر مردم منطقه باقی هست.
▪ حمایت و پشتیبانی از رزمندگان …

اخبار پیشنهادی:

شهید طلبه محمدحسین فخر بناب