سایت خبری و مذهبی

فواید انس با قرآن برای دانشجو / آفاق جشنواره های قرآنی دانشگاهی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶

دریافت خبر : پنجشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰:۳۰

به گفته خبرنامه بین المللی قرآن (ایکنا) ، مراسم اختتامیه سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان چهارشنبه شب هشتم آذرماه در تالار سوره حوزه هنری تهران و با حضور جمعی از مدیران قرآنی کشورمان برگزار شد.
در بخشی از این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی طی سخنانی با اشاره به اینکه حقایق ناب قرآنی برای همه انسان ها و اعصار حجیت دارد، گفت: اگر بتوانیم حقایق ناب قرآن را استخراج و آن را در بهترین قالب به جامعه عرضه کنیم، برترین خدمت را به قرآن کرده ایم.
وی افزود: خوش حال هستیم که در سی و دومین جشنواره ملی دانشگاهیان پیوند مقدس قرآن و عترت و دانشگاه نمود و بروز پیدا کرده هست. بالغ بر ۱۲۰ رشته قابل تعبیه و تعریف با گزاره های قرآنی وجود دارد که متاسفانه تاکنون به آن پرداخته نشده هست.
محمدی با تأکید بر اینکه اگر امروز نتوانیم بعد چیره دستی قرآن برای اداره انسان را ارائه کنیم، هیچ آینده ای برای جوامع نمی توان متصور بود، افزود: هیچ گروهی به جز دانشجویان و دانشگاهیان نمی تواند تضمینی برای سلامت نسل های آینده باشد.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با اشاره به اینکه دانشجوی امروز باید در مسیر حق جویی و حق طلبی پرچم به دست گیرد و از هیچ چیز نهراسد، تصریح کرد: نحوه مواجهه ما با قرآن باید به گونه ای باشد که مورد شفاعت این کتاب آسمانی قرار گیریم؛ کسانی که مومنانه با قرآن برخورد می کنند مورد شفاعت قرار می گیرند و کسانی که ظالمانه به سراغ قرآن بروند، خسران خواهند دید.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تأکید بر اینکه اگر توسعه فعالیت قرآنی به فرهنگ قرآنی نیانجامد، خطرناک خواهد بود، اظهار کرد: عصر …

اخبار پیشنهادی: