سایت خبری و مذهبی

نامه بسیج اساتید به رئیس جمهور درباره علم دینی

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷

نامه بسیج اساتید به رئیس جمهور درباره علم دینی

دسته بندی : البرز تاریخ : چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

نامه بسیج اساتید به رئیس جمهور درباره علم دینی
نامه انتقادی سازمان بسیج اساتید کشور، خطاب به رئیس جمهور در گردهمایی بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه های شهر و تهران، قرائت شد و ۱۲۵ اثر نیز در حوزه علوم انسانی اسلامی به حسن روحانی معرفی شد.

به گفته خبرنامه کرامت البرز ، نامه انتقادی سازمان بسیج اساتید کشور، خطاب به رئیس جمهور در گردهمایی بزرگ اساتید بسیجی دانشگاه های شهر و تهران، قرائت شد.
به پیوست این نامه، فهرست بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب جهت عنایت و استحضار ریاست محترم جمهور در حوزه علم دینی ارائه شده هست.
در بخشی از این نامه امده هست: نیک می­دانید نگاهِ بی­توجه به سرمایه­های بومیِ در حوزة علم کشور، سالها بر قوه مجریة ادوار ایران حاکم بوده که نه صنعت­گرِ امروز دانشمند عالی­مقام شیخ بهائی را شناخته و نه از نسبت الگوریتم و خوارزمی چیزی می­داند و نه پزشک این روزگار از تاریخ طب سینوی وقوف زیاد دارد و نه دانش­آموز این مملکتِ متمدن در هیاهوی نظام قدیم و نظام جدید آموزشی از نظامیه مملکتش چیزی به خاطر دارد؛ پنداری قبل از ورود علوم غربی به این کشور همگان همانند دوره­ای از تاریخ غرب روی درختان زندگی می­کردند. عجب آنکه علمی که «منافعُ للنّاس» دارد و گاهی «فیهِما إثمٌ کَبیرٌ»، علم جهانی خوانده می­شود و آن همه عظمت تمدن عظیم اسلامی انکار!
در این فضای ناعادلانه، تمسخر علوم انسانی اسلامی ازسوی کارگزار عالی نظام اسلامی محلّ شگفتی و حیرت پژوهشگران و عالمان دانشگاه و حوزه شد. نکته دیگری که موجب شگفتی اهالی علم گردید، انکار علوم انسانی اسلامی از سوی کسی هست که در کارنامه علمی اش کتابی سه جلدی به نام «اندیشه های سیاسی اسلام» دارد که درباره مبانی نظری دولت اسلامی و نهضت اسلامی در آن بحث می کند! جالب آنکه رساله دکتری شما نیز تلاش دارد نظرات اسلام را درباره بخشی از علم حقوق تبیین کند؛ آیا این تلاشی در جهت اسلامی شدن علم حقوق نبوده هست؟ آیا امروز از نظرات سابق خود عدول کرده اید یا دیروز …

اخبار پیشنهادی:

نامه بسیج اساتید به رئیس جمهور درباره علم دینی