سایت خبری و مذهبی

پیاده روی اربعین چقدر هزینه دارد؟

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

پیاده روی اربعین چقدر هزینه دارد؟

دسته بندی : البرز تاریخ : پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

پیاده روی اربعین چقدر هزینه دارد؟
بعد از سقوط صدام به دلیل استقبال بی نظیر مردم عراق از زوار امام حسین(ع) در ایام اربعین، هزینۀ سفر کربلا به کرایۀ خودرو، صدور گذرنامه و روادید منحصر شده و مابقی هزینه ها بر عهدۀ مردم عراق هست.

باشگاه خبرنگاران نوشت: بعد از سقوط صدام به دلیل استقبال بی نظیر مردم عراق از زوار امام حسین(ع) در ایام اربعین، هزینۀ سفر کربلا به کرایۀ خودرو، صدور گذرنامه و روادید منحصر شده و مابقی هزینه ها بر عهدۀ مردم عراق هست.
بعد از سقوط صدام حسین در عراق، هزینۀ سفر عتبات عالیات به شدت کاهش یافت، به طوری که در سال ۱۳۸۰ هزینۀ سفر به کربلا برای هر نفر ۴۰۰ هزار تومان محسوب می شد، اما امروز برای سفر به کربلا در ایام اربعین هزینه سفر فقط محدود به کرایۀ خودرو و هزینۀ صدور گذرنامه و روادید شده هست و مابقی سفر به دلیل استقبال بی نظیر مردم عراق از زوار سیدالشهدا(ع) در موکب ها کاملاً رایگان هست.
قیمت و هزینه های سفر ایام اربعین سال ۱۳۹۶
هزینه سفر به کربلا برای کسانی که می خواهند به صورت زمینی مشرف شوند، ۳۵ هزار تومان (تعرفه بیمه و خدمات) و ۱۴۵ هزار تومان (تعرفه صدور ویزا – ۴۰ دلار) هست؛ اما کسانی که قصد دارند به صورت هوایی به عراق بروند قیمت بلیط هواپیما به این مبالغ برای آن ها اضافه خواهد شد.
موکب چیست و چه تعداد در مسیر موکب هست؟
تقریبا تمام مسیر پیاده روی اربعین از ابتدا تا انتها به وسیله چادرها یا سازه هایی تقسیم بندی شده هست و هیئت هایی از سراسر دنیا مسئولیت این چادرها را بر عهده دارند. البته قریب به اتفاق این هیئت ها قبیله های عراقی هستند و عراقی ها به هیئت، موکب می گویند.
در این موکب ها چه خبر هست؟ و چه خدماتی به زائران ارائه خواهد شد؟
خدماتی که در این موکب ها به زائران کربلا ارائه خواهد شد شامل موارد زیر هست:
• انواع پذیرایی صبحانه / ناهار / شام
طبیعتاً در این حالت حق انتخاب با شماست که از کدام چادر چه چیزی را برای ناهار یا شام خود انتخاب …

اخبار پیشنهادی:

پیاده روی اربعین چقدر هزینه دارد؟